Rośnie popularność operacji kosmetycznych wśród seniorów

20-09-2011

Jak donosi Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Estetycznej (American Society for Aesthetic Plastic Surgery - ASAPS) na podstawie przeprowadzonych badań opinii publicznej ponad 67% Amerykanów nie miałoby nic przeciwko temu żeby członkowie rodziny lub znajomi wiedzieli o tym, że poddali się operacji estetycznej. Co ciekawe wśród osób po 60 roku życia (a więc takich, które z natury mają bardziej konserwatywne poglądy) stopień akceptacji zabiegów z zakresu chirurgi plastycznej przekracza 77%.
Według statystyk Towarzystwa z roku na rok rośnie liczba operacji wśród seniorów. Osoby po 60 r.ż najczęściej poddają się plastyce powiek i odsysaniu tkanki tłuszczowej. Sytuacja taka związana jest zapewne przede wszystkim z  wydłużaniem się średniej długości życia oraz tego że osoby starsze coraz częściej nie wycofują się a z aktywnego życia po przejściu na emeryturę. Według naszych doświadczeń podobne trendy daje się zaobserwować również w Polsce tyle, że w związku z odmiennymi realiami ekonomicznymi, na dużo mniejszą skalę.

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...