Faq

Plastyka powiek

Mam rozpoznany zespół tzw. suchego oka. Czy oznacza to, że nie mogę poddać się plastyce powiek?

Niekoniecznie. Zależy to od objawów. Leczony zespół suchego oka nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do plastyki powiek. Zawsze jednak należy poinformować o tym chirurga plastyka, który będzie Panią operował. Na ogół w takich przypadkach plastyka powiek wykonywana jest bardzo konserwatywnie z wycięciem niewielkich ilości skóry, zwłaszcza z dolnych powiek. Jeżeli planuje Pani plastykę powiek górnych i dolnych to w Pani przypadku lepiej nie operować obydwu powiek (górnej i dolnej) w trakcie jednego zabiegu. Dużo bezpieczniej będzie rozdzielić obydwa zabiegi kilkumiesięczną przerwą.

Jaki jest najlepszy wiek żeby poddać się plastyce powiek?

Nie ma ścisłej granicy wiekowej. Decyduje poczucie estetyki pacjenta. Na ogół operacji poddają się osoby w okolicach 50 roku życia. Ze względu na czynniki anatomiczne i indywidualny przebieg procesu starzenia zdarza się jednak, że plastyka powiek jest dobrym rozwiązaniem u osób dużo młodszych nawet trzydziestokilkuletnich.

Mam 25 lat i cienie pod oczami. Poza tym moje powieki są gładkie. Czy istnieją jakieś metody na poprawę wyglądu powiek w moim przypadku?

Ciemniejsze wybarwienie skóry pod oczami może mieć kilka przyczyn. Najczęściej jest ono spowodowane nadmierną pigmentacją skóry w tym miejscu lub prześwitywaniem naczyń zlokalizowanych pod cienką skórą powiek dolnych. Generalnie trzeba mieć świadomość, że "cieni" pod oczami nie można usunąć w 100%. Pewnej poprawy można się spodziewać po peelingach chemicznych lub laseroterapii. Chirurgiczna plastyka powiek nie jest rozwiązaniem dla tego problemu.

powrót góra