Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Byłem zdziwiony kiedy dowiedziałem się że mój prawie 60-letni kolega planuje korekcję odstających uszu. Zastanawiam się czy dla osoby w jego wieku taka operacja może dać dobry wynik?

Tak. Sam wiek nie stanowi przeciwwskazania do operacji plastyki odstających uszu. U osób z bardzo sztywną, twardą chrząstką można oczekiwać nieco większego ryzyka nawrotu odstawania, jednak jeżeli do niego niedojdzie efekt operacji nie będzie gorszy niż u młodszych osób. Nawrót odstawania jest oczywiście możliwy do powtórnej korekcji po upływie 2-3 miesięcy.

Jak długo po operacji trzeba nosić opaskę?

Po założeniu podczas operacji opaskę trzeba nosić bez zdejmowania przez kilka dni. Po upływie tego czasu można ją zdjąć wraz z opatrunkiem umyć głowę. Przez następny tydzień wskazane jest nosze opaski tylko na noc, celem uniknięcia przypadkowego odgniecenia ucha podczas snu.

Kiedy po operacji będzie można pójść na basen?

Na ogół po upływie 2 tygodni można swobodnie moczyć głowę, tak jak to ma miejsce na basenie czy w saunie.

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...