Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Mam rozstępy w podbrzuszu oraz wysoko ponad pępkiem. Czy przy plastyce brzucha rozstępy można zlikwidować albo ukryć tuż nad blizną w podbrzuszu?

W trakcie plastyki brzucha u mężczyzn wycina się znaczną część lub całość skóry z podbrzusza (tj. pomiędzy spojeniem łonowym, a pępkiem) w związku z czym usunięciu ulegają również zlokalizowane tam rozstępy. Rozstępów umiejscowionych ponad pępkiem nie można niestety usunąć, jednak po operacji ich położenie ulega znacznemu obniżeniu. Z reguły rozstępy, które przed operacją były w okolicy pępka po operacji znajdują się w podbrzuszu, nieco ponad blizną nad spojeniem łonowym, w miejscu łatwym do ukrycia, a na pewno mniej eksponowanym niż to, w którym były przed zabiegiem.

Mam przepuklinę kresy białej. Czy możliwe jest jej skorygowanie w trakcie plastyki brzucha.

Tak, podczas plastyki brzucha możliwe jest skorygowanie większości przepuklin zlokalizowanych w przedniej ścianie jamy brzusznej.

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...