Skrót informacji

Optymalna kandydatka: pacjentka lug pacjent z odstającymi uszami.

Niezbędne badania przedoperacyjne: morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT, wskaźnik Quicka), HBs, HCV.

Rodzaj znieczulenia: miejscowe.

Czas trwania zabiegu: 45-60 min.

Pobyt w klinice: pacjenci opuszczają klinikę po zakończeniu zabiegu.

Rekonwalescencja: typowe jest wystąpienie zaczerwienienia i obrzęku a następnie zasinień w operowanych okolicach. Zmiany te ustępują wciągu 7-14 dni. Typowe jest również występowanie dolegliwości bólowych (największych w ciągu pierwszej doby) ustępujących stopniowo w ciągu kilku dni po zabiegu. Konieczne jest noszenie elastycznej opaski na głowie przez okres 7 dni w ciągu dnia i nocy, a następnie tylko w ciągu nocy przez następne 7 dni (do 2 tg. od zabiegu).

  • powrót do pracy - nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich do powrotu do pracy nawet następnego dnia po zabiegu.

  • powrót do sportu - po zdjęciu szwów. Zaleca się unikanie uczęszczania na pływalnię do 2-3 tygodni po operacji.

Kontrole po zabiegu: zdjęcie szwów 7-10 dni po zabiegu. Zalecane są też wizyty kontrolne po 1, 6 i 12 miesiącach - nie są one jednak konieczne.

Efekty operacji: trwałe.

Zobacz efekty - galeria

Cennik

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...