Skrót informacji

Optymalna kandydatka: pacjentka z widocznym nadmiarem skóry na powiekach górnych lub dolnych lub workami pod oczami. Plastyka powiek nie jest metodą usuwania cieni pod oczami.

Niezbędne badania przedoperacyjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT, wskaźnik Quicka), w przypadku znieczulenie ogólnego również: elektrolity, glikemia na czczo, HBs, HCV, EKG dla osób po 50 r.ż.

Rodzaj znieczulenia: miejscowe lub ogólne.

Czas trwania zabiegu: 30-60 min.

Pobyt w klinice: pacjentki opuszczają klinikę 2-4 godziny po zakończeniu zabiegu.

Rekonwalescencja: typowe jest wystąpienie obrzęków i okularowych zasinień wokół oczu ustępujących wciągu 7-14 dni. Możliwe łzawienie lub niewielkiego stopnia pieczenie powiek wciągu 2-3 dni po zabiegu. Nie występują natomiast dolegliwości bólowe.

  • powrót do pracy - po 7-10 dniach w zależności od szybkości ustępowania zasinień.
  • powrót do sportu - jak wyżej.

Kontrole po zabiegu: zdjęcie szwów 5-7 dni po zabiegu. Zalecane są też wizyty kontrolne po 1, 6 i 12 miesiącach - nie są one jednak konieczne.

Efekty operacji: trwałe.

Zobacz efekty - galeria

Cennik

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...