Chirurgia naczyniowa
Na zaburzenia krążenia żylnego skarży się niemal co druga kobieta w wieku ponad 35 lat, a nierzadko problemy te pojawiają się jeszcze wcześniej. Początkowe objawy to pajączki naczyniowe, teleangiektazje oraz uczucie ciężkich nóg. Poważniejszy problem stanowią żylaki, które występują dwukrotnie rzadziej niż opisane powyżej zaburzenia układu żylnego. Poza widocznym defekt kosmetyczny i dolegliwościami bólowymi zmniejszają jakość życia mogą one prowadzić do groźnych powikłań - zwiększają ryzyko zakrzepicy żylnej, obrzęków, brunatnych przebarwień na nogach, osłabienia skóry i wreszcie owrzodzenia podudzi.
Na rozwój żylaków wpływa wiele czynników. Należą do nich skłonności dziedziczne, przebyte ciąże, siedząco stojący tryb życia, nadwaga, zaburzenia i leczenie hormonalne, palenie tytoniu, niewygodne obuwie. Mężczyźni, u których żylaki występują dwu - trzykrotnie rzadziej są w nieco uprzywilejowanej sytuacji. Z drugiej strony do lekarza zgłaszają się oni znacznie później, często w zaawansowanej fazie choroby.
Co można zrobić ? Najważniejsza jest profilaktyka - aktywność fizyczna, unikanie nadwagi, długotrwałej pozycji siedzącej z nogami spuszczonymi w dół. Wizyta u lekarza - flebologa lub chirurga naczyniowego - pozwoli rozpoznać stadium choroby i ustalić plan leczenia.
Co oferuje Linea Corporis?
W trosce o zdrowie i wygląd nóg proponujemy kompleksowe leczenie pajączków naczyniowych - stosujemy zarówno laser - do zmian drobnych, nielicznych, jak i obliterację („nastrzykiwanie") pajączków i teleangiektazji aethoxysclerolem. Połączenie obu metod zwiększa skuteczność leczenia i ogranicza ryzyko niekorzystnych działań ubocznych.
W leczeniu żylaków stosujemy zarówno metody małoinwazyjne - skleroterapię, skleroterapię pianką, jak i klasyczne operacje chirurgiczne wykonywane udoskonaloną techniką - mini i mikroflebektomii. Większość cięć skóry na nogach nie przekracza 2 mm długości, co po zagojeniu ran i zblednięciu blizn daje bardzo korzystne kosmetycznie wyniki - ślady przebytej operacji często są w ogóle niezauważalne. Udoskonalona technika zabiegu i znieczulenia, niewielki uraz tkanek umożliwiają wczesne rozpoczęcie chodzenia i podjecie aktywności „domowej" - już kilka godzin po operacji. Nawet po operacji rozległych żylaków powrót do pracy zazwyczaj następuje po tygodniu - dziesięciu dniach.