Skrót informacji

Optymalna kandydatka: pacjentka z widocznym pogorszeniem owalu twarzy - nadmiarem skóry w obrębie policzków, kątów żuchwy i szyi. Najlepsze efekty uzyskuje się uosób z pociągłą twarzą i elastyczną skórą.

Niezbędne badania przedoperacyjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT, wskaźnik Quicka), elektrolity, glikemia na czczo, HBs, HCV, EKG dla osób po 50 r.ż.

Rodzaj znieczulenia: ogólne.

Czas trwania zabiegu: 2.5-4 godziny.

Pobyt w klinice: do dnia następnego.

Rekonwalescencja: typowe jest wystąpienie różnego stopnia obrzęków i zasinień wokół oczu, policzków i szyi ustępujących wciągu 7-14 dni. Dolegliwości bólowe są minimalne i należą do rzadkości. Typowe jest uczucie napięcia (ciągnięcia) w obrębie twarzy oraz niedoczulica w obrębie policzków i uszu. Objawy te ustępują w ciągu kilku - kilkunastu tygodni. Umycie włosów możliwe jest po upływie 3 dni po operacji.

  • Powrót do pracy: po 10-14 dniach w zależności od szybkości ustępowania zasinień.
  • Powrót do sportu: jak wyżej.

Kontrole po zabiegu: zdjęcie szwów  tydzień po operacji. Zalecana są też wizyty kontrolne po 1, 6 i 12 miesiącach - nie są one jednak konieczne.

Efekty operacji: długotrwałe tj. kilka kilkanaście lat w zależności od trybu życia wahań wagi ciała oraz elastyczności skóry.

Zobacz efekty - galeria

Cennik

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...