Liposukcja w Warszawie - zadbamy o Twoją piękną sylwetkę!

Liposukcja jest zabiegiem modelującym sylwetkę w wyniku usunięcia nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W naszej klinice problemy naszych pacjentów rozpatrujemy indywidualnie, dbając o ty, by każdy pacjent czuł maksymalne zadowolenie i satysfakcję z uzyskanych efektów. Odsysanie tłuszczu możemy przeprowadzić na następujących okolicach ciała: podbródek, brzuch, biodra, pośladki, uda oraz ramiona i kolana. Zapraszamy do Linea Corporis na zabieg odsysania tłuszczu.

Skrót informacji

Optymalna kandydatka

pacjentka z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej (u kobiet typowo: biodra, boczna powierzchnia ud, kolana, łydki) i elastyczną skórą bez rozstępów. Liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości.

Niezbędne badania przedoperacyjne:

grupa krwi, morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT, wskaźnik Quicka), elektrolity, glikemia na czczo, HBs, HCV, EKG dla osób po 50 r.ż.

Rodzaj znieczulenia:
lędźwiowe lub ogólne.

Czas trwania zabiegu:

1-4 godziny w zależności od rozległości zabiegu.

Pobyt w klinice:

wypis z klniki  w dniu operacji - pobyt w klinice do godzin popołudniowych pod opieką pielęgniarską i lekarską lub do dnia następnego w zależności od rozległości operacji.

Rekonwalescencja:

typowe jest wystąpienie różnego stopnia obrzęków i zasinień w operowanych okolicach. Występują również nieduże dolegliwości bólowe kontrolowane bez trudu za pomocą doustnych leków przeciwbólowych. Większość zasinień i obrzęków ustępuje w wciągu 10-14 dni. Korzystanie z prysznica jest możliwe już na 2-3 dobę po operacji. W większości przypadków po upływie tygodnia zalecane jest stosowanie masaży przyśpieszających ustępowanie obrzęków i poprawiających obkurczanie się skóry. W ciągu 3-4 tygodni po operacji zalecane jest noszenie specjalnego ubranka uciskowego.

  • Powrót do pracy : po 3-7 dniach w zależności od rozległości zabiegu.
  • Powrót do aktywności seksualnej: jak wyżej.
  • Powrót do sportu: jak wyżej. Zaleca się nie uczęszczanie na pływalnię do 2 tyg. po operacji.

Kontrole po zabiegu:

zdjęcie szwów tydzień po operacji. Zalecana są wizyty kontrolne po 1, 6 i 12 miesiącach - nie są one jednak konieczne.

Efekty operacji:

trwałe pod warunkiem utrzymywania stałej wagi ciała.

Zobacz efekty - galeria

Cennik

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...