Skrót informacji

Optymalna kandydatka: pacjentka z nadmiarem skóry w podbrzuszu i elastyczną skórą bez rozstępów. Podczas operacji możliwa jest korekcja rozstępu mięśni prostych. Najlepsze wyniku uzyskuje się u nieotyłych pacjentek z wąską miednicą.

Niezbędne badania przedoperacyjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT, wskaźnik Quicka), elektrolity, glikemia na czczo, HBs, HCV, EKG dla osób po 50 r.ż.

Rodzaj znieczulenia: lędźwiowe lub ogólne.

Czas trwania zabiegu: 2.5-4 godziny w zależności od rozległości zabiegu.

Pobyt w klinice: do dnia następnego.

Rekonwalescencja: typowe jest wystąpienie różnego stopnia obrzęków i zasinień w operowanych okolicach. W ciągu pierwszych dni występują dolegliwości bólowe wymagające stosowania doustnych leków przeciwbólowych. Większość zasinień ustępuje w wciągu 10-14 dni, natomiast różnego stopnia obrzęki utrzymują się zazwyczaj 1-3 miesiące po operacji. Korzystanie z prysznica jest możliwe po zdjęciu szwów. W większości przypadków po upływie 10-14 dni zalecane jest stosowanie masaży przyśpieszających ustępowanie obrzęków i poprawiających obkurczanie się skóry.

  • Powrót do pracy: po 7-14 dniach w zależności od rozległości zabiegu.
  • Powrót do aktywności seksualnej: jak wyżej.
  • Powrót do sportu: jak wyżej. W przypadkach, w których skorygowano rozstęp mięśni prostych zalecane jest unikanie dźwigania ciężarów powyżej 5 kg i intensywnego wysiłku fizycznego przez 3 miesiące. Zaleca się nie uczęszczanie na pływalnię do 2-3 tygodni po operacji.

Kontrole po zabiegu: zdjęcie szwów tydzień po operacji. Zalecana są też wizyty kontrolne po 1, 6 i 12 miesiącach - nie są one jednak konieczne.

Efekty operacji: trwałe pod warunkiem utrzymywania stałej wagi ciała. Efekt operacji może zostać w mniejszym lub większym stopniu zniweczony przez ciążę.

Zobacz efekty - galeria

Cennik

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...