Artykuły

Wirusowe zapalenie wątroby typu C

Wirus zapalenia wątroby typu C (określany dawniej jako non-A, non-B) jest mikrobem, którego genom składa się z pojedynczej nici RNA. Białka otoczkowe tego wirusa wykazują wyjątkową zmienność, co powoduje nie tylko, że wymyka się on układowi odpornościowemu organizmu ale również uniemożliwia, jak na razie, stworzenie przeciwko niemu szczepionki.

Ręce zdradzą Twój wiek.

Elementami naszego ciała, które najszybciej zdradzają wiek są twarz i ręce. Dlatego nigdy nie powinniśmy zapominać o ich właściwej pielęgnacji. Ochrona przed słońcem i właściwe nawilżanie pozwala nam utrzymać ich właściwy wygląd. Niestety stosowanie kremów nie hamuje wszystkich nieporządanych procesów.

Zastosowanie botoxu w chirurgii estetycznej

Jeszcze 30 lat temu praktycznie nikt nie przypuszczał, że jedna z groźniejszych toksyn produkowanych przez bakterie znajdzie zastosowanie w medycynie, w dodatku w medycynie kosmetycznej. Mowa jest oczywiście o toksynie botulinowej, wytwarzanej przez pałeczki jadu kiełbasianego.

Raport na temat bezpieczeństwa i skuteczności tabletek powiększajacych piersi: mity i rzeczywistość

Preparaty farmaceutyczne powiększające piersi przedstawiane są jako naturalna, bezpieczniejsza i mniej kosztowna alternatywa w stosunku do operacyjnego powiększenia piersi za pomocą protez. w chwili obecnej istnieje ok. 20-30 tego typu preparatów ziołowych w formie tabletek, które są szeroko reklamowane w telewizji, magazynach kobiecych i internecie.

Operacje estetyczne u nastolatków

Według statystyk Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Etetycznej (ASAPS), liczba operacji estetycznych wykonywanych u osób poniżej 18 roku życia od wielu lat utrzymuje się na niezmiennym poziomie, mimo wzrostu ogólnej liczby tego typu zabiegów. Najczęstszymi zabiegami nieoperacyjnymi w tej grupie wiekowej są depilacja laserowa i mikrodermabrazja, zaś najczęstszą operacją - plastyka nosa.

Strony

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...