Korekta i plastyka nosa w Warszawie – Linea Corporis

Masz problem ze swoim nosem? Jest zbyt duży, za mały lub zbyt szpiczasty? Korekta nosa i jego plastyka w naszej klinice rozwiążę Twój problem! Korekta nosa umożliwia zmniejszenie, wyprostowanie, skrócenie nosa lub usunięciu garbka, pozwala również na usunięcie wad wrodzonych oraz na usunięcie przeszkód utrudniających oddychanie. W naszej klinice oferujemy Państwu pełną opiekę medyczną wraz z komfortowym pobytem i wierzymy, że nasza klinika spełni wszystkie Państwa oczekiwania.

Skrót informacji

Optymalna kandydatka:

pacjentka z widocznym defektem kształtu nosa (garb, skrzywienie, szeroki grzbiet, za długi lub za szeroki czubek nosa) i cienką elastyczną skórą.

Niezbędne badania przedoperacyjne:

grupa krwi, morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT, wskażnik Quicka), elektrolity, glikemia na czczo, HBs, HCV, EKG dla osób po 50 r.ż.

Rodzaj znieczulenia:

ogólne.

Czas trwania zabiegu:

1-1.5 godziny.

Pobyt w klinice: 

wypis z klniki  w dniu operacji (pobyt w klinice do godzin popołudniowych pod opieką pielęgniarską i lekarską).

Pobyt w klinice do dnia następnego pod opieką pielęgniarską i lekarską płatny dodatkowo 1200 zł.

Rekonwalescencja:

typowe jest wystąpienie obrzęków i okularowych zasinień wokół oczu ustępujących wciągu 7-14 dni jak również trudności w oddychaniu przez nos, porównywalnych do dyskomfortu podczas kataru. Dolegliwości bólowe są minimalnę lub w ogóle nieodczuwalne.

  • Powrót do pracy: po 7-10 dniach w zależności od szybkości ustępowania zasinień.
  • Powrót do sportu: jak wyżej z wyłączeniem sporów kontaktowych, zwłaszcza sportów walki. Kości nosa uzyskują wytrzymałość zbliżoną do wyjściowej po ok. 6 tygodniach.

Kontrole po zabiegu:

zdjęcie usztywnienia z grzbietu nosa i szwów tydzień po operacji. Zalecana są też wizyty kontrolne po 1, 6 i 12 miesiącach - nie jsą one jednak konieczne.

Efekty operacji:

trwałe.

Zobacz efekty - galeria

Cennik

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...