Chirurgia plastyczna.

Chirurgia plastyczna mająca na celu poprawienie defektów urody z roku na rok staje się coraz bardziej popularna i łatwiej dostępna. Pojawia się również coraz więcej gabinetów i klinik, które zajmują się wykonywaniem operacji plastycznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru gabinetu lub kliniki! Gwarantujemy, że Linea Corporis to doskonały wybór! Chirurgia plastyczna to nasza specjalność, a nasza klinika otwarta jest na piękno i na Ciebie! Zachęcamy do kontaktu!

Operacje plastyczne dla kobiet

Biorąc pod uwagę uwarunkowania kulturowe i otoczkę medialną czasów w jakich żyjemy nie trudno zgadnąć, że większość operacji estetycznych wykonuje się u kobiet (od 85% do 95% według różnych statystyk). Myliłby się jednak ktoś kto sądziłby, że operują się w większości gwiazdy popkultury lub osoby publiczne. To przesąd sięgający korzeniami kilka dekad wstecz. Na przykład statystyczna pacjentka poddająca się operacji powiększenia piersi w USA ma 28 lat, dwoje dzieci i prowadzi uregulowane życie rodzinne oraz zawodowe. Operacje estetyczne nie tylko w USA czy w krajach Europy zachodniej ale również w Polsce już dawno "zabłądziły pod strzechy".

Mimo, że intuicyjna odpowiedź na pytanie dlaczego tak się stało jest dość oczywista (poprawa wyglądu znacząco podnosi samopoczucie i ocenę własnej wartości), dopiero niedawno przeprowadzono zakrojone na szeroką skalę badania zmierzające do wyjaśnienia tego zjawiska. Wynika z nich, że pacjenci odczuwają znaczną i długotrwałą poprawę samooceny własnego wyglądu po operacjach estetycznych. Badacze zaobserwowali nie tylko, że pacjenci są w znakomitej większości przypadków zadowoleni z efektów operacji ale również, że doświadczają oni znaczącego, spadku w częstości występowania negatywnych emocji związanych z własnym wyglądem w sytuacjach towarzyskich i intymnych.

Z różnych źródeł wynika że, że 87% badanych jest bardzo zadowolona z wyniku operacji. W rok po operacji 93% pacjentów klinik chirurgii estetycznej nie zmieniło zdania o słuszności poddania się operacji, a 97% pacjentów poleciłoby operację swoim bliskim lub znajomym.

Tak więc nie tylko na podstawie (niekoniecznie kobiecej) intuicji ale również dzięki konkretnym dowodom można twierdzić że powodem upowszechnienia się chirugii plastycznej jest fakt, iż pacjenci, którzy poświęcą swój czas i pieniądze na wykonanie operacji estetycznej osiągają znaczące i długotrwałe korzyści.

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...