Regularne stosowanie BOTOXU pozwala na dłuższe utrzymywanie się efektów po kolejnym wstrzyknięciu.

22-07-2011

Wyniki nowych badań przeprowdzonych przez naukowców z Health&Science University w stanie Oregon pokazały, że u osób otrzymujących zastrzyki z Botoxu w regularnych odstępach przez okres 2 lat, można znacznie wydłużyć przerwę pomiędzy kolejnymi podaniami toksyny bez utraty efektów jej działania.
Badacze obserwowali grupę 50 kobiet w wieku 30-50 lat, które poddawały się zastrzykom z Botoxu przez okres 2 lat w 4 miesięcznych odstępach. Zaobserwowano, że po upływie tego czasu można było wydłużyć przerwę pomiędzy kolejnymi podaniami Botoxu do 6 miesięcy bez nawrotu zmarszczek. Wyniki cytownych badań pozwalają na opracowanie optymalnego planu wygładzenia zmarszczek pozwalającego nie tylko na uzyskanie długotrwałego efektu kosmetycznego ale rownież obniżenie kosztów leczenia.

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...