FDA wycofuje się z zakazu stosowania protez silikonowych

15-01-2007

Blisko 15 lat po wprowadzeniu zakazu stosowania protez silikonowych do powiększania piersi w celach estetycznych FDA (Food and Drug Administration - Agencję do Spraw Żywności i Leków) wycofała się ze swojej decyzji. Zakaz został wprowadzony pod naporem mediów i opinii publicznej bez sensownych przesłanek medycznych. Co ciekawe (i zupełnie nielogiczne) nie dotyczył on rekonstrukcji piersi po mastectomi z powodu raka - głównej przyczyny obaw wysuwanych przeciwko protezom silikonowym. Przez okres obowiązywania zakazu w USA i Kanadzie stosowano wyłącznie gorsze i bardzie zawodne protezy solne.
Pod koniec 2006 roku po wieloletnich, szczegółowych badaniach klincznych dopuszczono do użytku protezy wiodących producentów amerykańskich - MENTOR oraz ALLERGAN (McGHAN/INAMED). Protezy wymienionych firm są od dawna używane w Polsce przez wiele ośrodków wykonujących operacje estetyczne w tym również przez Klinikę LINEA CORPORIS.

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...