Chłodzenie pooperacyjne

Po operacji chłodzenie przynosi znaczną ulgę w bólu, a ponadto przeciwdziała powstawaniu obrzęków i zasinień.

Umiejętne dozowanie zimna jest niezwykle istotne dowiedziono bowiem, że dotychczas stosowane  okłady żelowe, chłodzone w lodówkach są zbyt zimne (4-8°C) i nie tylko powodują nieprzyjemne dolegliwości w czasie stosowania, ale również co gorsze, przekrwienie wtórne po ich odstawieniu.

Urządzenie HILOTERM składa się z elektronicznie sterowanej centrali, która rozprowadza specjalnymi przewodami schłodzoną do odpowiedniej temperatury (10-18°C) wodę. Woda ta dociera z ustalonymi wcześniej przerwami do specjalnych masek, dostosowanych kształtem do różnych części ciała. Od ponad roku stosujemy to drogie i unikalne urządzenie w naszej Klinice z wielkim powodzeniem. Początkowo używane było jedynie po zabiegach operacyjnych chłodząc miejsca operowane (np. twarz po operacjach nosa, czy plastyce powiek). Od pewnego czasu stosujemy je także przed operacją, co znacząco zmniejsza krwawienie w czasie operacji. Jest to ważne zwłaszcza przy zabiegach na twarzy, takich jak plastyka nosa, plastyka powiek, czy lifting twarzy.

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...