Skrót informacji

Optymalna kandydatka: pacjentka z nadmiarem skóry na czole manifestującym się widocznymi bruzdami oraz niskim położeniem brwi. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób z pociągłą twarzą i elastyczną skórą.
Niezbędne badania przedoperacyjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT, wskażnik Quicka), elektrolity, glikemia na czczo, HBs, HCV, EKG dla osób po 50 r.ż.

Rodzaj znieczulenia: ogólne.

Czas trwania zabiegu: 1.5 - 2.5 godziny.

Pobyt w klinice: do następnego dnia po zabiegu.

Rekonwalescencja: typowe jest wystąpienie różnego stopnia obrzęków i zasinień wokół oczu, ustępujących wciągu 7-14 dni. Dolegliwości bólowe są minimalne i należą do rzadkości. Typowe jest uczucie napięcia (ciągnięcia) w obrębie czoła i skroni oraz niedoczulica na czubku głowy. Uczucie napięcia ustępują w ciągu kilku - kilkunastu tygodni, natomiast normalne czucie wraca po upływie kilku miesięcy. Uycie włosów możliwe jest po upływie 3 dni po operacji.

  • powrót do pracy - po 10-14 dniach w zależności od szybkości ustępowania zasinień.
  • powrót do sportu - jak wyżej.

Kontrole po zabiegu: zdjęcie szwów 7-10 dni po operacji. Zalecana są też wizyty kontrolne po 1, 6 i 12 miesiącach - nie są one jednak konieczne.

Efekty operacji: długotrwałe tj kilka - kilkanaście lat w zależności od trybu życia oraz elastyczności skóry.

  • powrót do pracy - po 10-14 dniach w zależności od szybkości ustępowania zasinień.
  • powrót do sportu - jak wyżej.

Efekty operacji: długotrwałe tj. kilka - kilkanaście lat w zależności od trybu życia oraz elastyczności skóry.

Cennik

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...