Operacje plastyczne dla mężczyzn

W chwili obecnej, w Polsce, mężczyźni stanowią około 5% wszystkich osób poddających się operacjom estetycznym (nawet w USA odsetek ten nie przekroczył nigdy 10-15%). Nic dziwnego, że mężczyzna siedzący w poczekalni u chirurga plastyka, otoczony przez same kobiety, może się czuć nieswojo i przepraszająco - zupełnie tak, jakby na eleganckim przyjęciu pomylił toalety. Chirurgia estetyczna jednak nigdy nie była, a tym bardziej w dzisiejszych czasach nie jest, wyłączną domeną kobiet. Co więcej istnieją takie operacje, które wykonywane są tylko u mężczyzn - dwa najbardziej oczywiste przykłady to korekcja ginekomastii i leczenie łysienia. Nie sposób też nie dostrzec, że współczesne wzorce kulturowe dawno już przełamały klasyczny podział ról zarówno w kwestiach zawodowych jak i tych dotyczących wyglądu czy mody.

Dla uwieńczonego powodzeniem przeprowadzenia niektórych operacji estetycznych, płeć nie ma istotnego znaczenia. W odniesieniu do innych operacji wzięcie pod uwagę męskich odmienności jest nieodzowne dla uzyskania satysfakcjonującego efektu. W niniejszej sekcji znajdują się informacje dotyczące najczęściej wykonywanych u mężczyzn operacji estetycznych. W porównaniu z informacjami zawartymi w sekcji poświęconej operacjom u kobiet, uwypuklono tu właśnie te elementy, które mają z punktu widzenia mężczyzny znaczący wpływ na podjęcie decyzji o poddaniu się operacji lub uzyskaniu realistycznych wyobrażeń, co do jej wyniku.

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...