Skrót informacji

Optymalny kandydat: pacjent z widocznym defektem kształtu nosa (garb, skrzywienie, szeroki grzbiet, za długi lub za szeroki czubek nosa) i elastyczną skórą.

Niezbędne badania przedoperacyjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT, wskażnik Quicka), elektrolity, glikemia na czczo, HBs, HCV, EKG dla osób po 50 r.ż.

Rodzaj znieczulenia: ogólne.

Czas trwania zabiegu: 1-1.5 godziny.

Pobyt w klinice: pacjent opuszcza klinikę tego samego dnia.

Rekonwalescencja: typowe jest wystąpienie obrzęków i okularowych zasinień wokół oczu ustępujących w ciągu 7-14 dni jak również trudności w oddychaniu przez nos, porównywalnych do dyskomfortu podczas kataru. Dolegliwości bólowe są minimalne i nie wymagają na ogół stosowania leków.

  • powrót do pracy - po 7-10 dniach w zależności od szybkości ustępowania zasinień.
  • powrót do sportu - jak wyżej z wyłączeniem sporów kontaktowych, zwłaszcza sportów walki. Kości nosa uzyskują wytrzymałość zbliżoną do wyjściowej po ok. 6 tygodniach.

Kontrole po zabiegu: zdjęcie usztywnienia z grzbietu nosa i szwów - tydzień po operacji. Zalecane są też wizyty kontrolne po 1, 6 i 12 miesiącach - nie są one jednak konieczne.

Efekty operacji: trwałe.

Zobacz efekty - galeria

Cennik

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...