Skrót informacji

Optymalny kandydat: pacjent z powiększonymi piersiami i elastyczną skórą bez rozstępów i bez znacznej obwisłości.

Niezbędne badania przedoperacyjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem, OB, układ krzepnięcia (APTT, INR, PT, wskaźnik Quicka), elektrolity, glikemia na czczo, HBs, HCV, EKG dla osób po 50 r.ż.

Rodzaj znieczulenia: ogólne.

Czas trwania zabiegu: 1-2.5 godziny w zależności od rozległości zabiegu.

Pobyt w klinice: wypis z klniki  w dniu operacji (pobyt w klinice do godzin popołudniowych pod opieką pielęgniarską i lekarską).

Rekonwalescencja: typowe jest wystąpienie różnego stopnia obrzęków i zasinień w operowanych okolicach. Występują również nieduże dolegliwości bólowe kontrolowane bez trudu za pomocą typowych leków przeciwbólowych. Większość zasinień i obrzęków ustępuje w wciągu 10-14 dni. Korzystanie z prysznica jest możliwe po zdjęciu szwów. W większości przypadków po upływie tygodnia zalecane jest stosowanie masaży przyśpieszających ustępowanie obrzęków i poprawiających obkurczanie się skóry.

  • Powrót do pracy: po 3-7 dniach w zależności od rozległości zabiegu.
  • Powrót do aktywności seksualnej: jak wyżej.
  • Powrót do sportu: jak wyżej. Zaleca się unikanie uczęszczania na pływalnię do 2 tg . po operacji.

Kontrole po zabiegu: zdjęcie szwów tydzień po operacji. Zalecana są też wizyty kontrolne po 1, 6 i 12 miesiącach - nie są one jednak konieczne.

Efekty operacji: trwałe pod warunkiem utrzymywania stałej wagi ciała.

Zobacz efekty -galeria

Cennik

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...