Kwestie do wyjaśnienia na konsultacji

 1. Czy przed operacją trzeba będzie wykonać badania piersi, jeżeli tak to jakie?
 2. Jakie istnieją metody powiększenia piersi, czy są sposoby na powiększenie piersi bez operacji?
 3. Czy można przed zabiegiem dokładnie ustalić do jakiej wielkości zostaną powiększone piersi (rozmiar stanika), czy można skorygować asymetrię w wielkości piersi jeżeli istnieje ona przed operacją, czy można powiększyć piersi do dowolnej wielkości niezależnie od warunków anatomicznych pacjentki, czy założenie większych protez wiąże się z dodatkowym ryzykiem?
 4. Czy luźna skóra na piersiach (obwisłość piersi) stanowi jakąś przeszkodę w uzyskaniu dobrego efektu operacji, czy każdy nadmiar skóry na piersiach da się wypełnić protezami, czy też w pewnych przypadkach zachodzi konieczność połączenia powiększenia piesi z plastyką (uniesieniem) piersi? Jakie jest optymalne rozwiązanie w Twoim przypadku?
 5. Jak trwałe są efekty tego rodzaju operacji, jakie czynniki mogą na to wpłynąć, czy protezy piersi są na całe życie czy też kiedyś trzeba je będzie wymienić?
 6. Czy obecność protez piersiowych zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi lub jakąkolwiek inną chorobę, czy może utrudnić diagnostykę chorób gruczołu piersiowego?
 7. Czy obecność implantów piersiowych stanowi przeszkodę w karmieniu piersią?
 8. Jak często dochodzi do powstania obkurczającej się na protezach torebki, w jakim czasie po operacji może mieć to miejsce, jakie są tego konsekwencje?
 9. Jakie są rodzaje protez, czym się między sobą różnią, czy protezy różnych firm poza ceną różnią się także jakością?
 10. Czym charakteryzują się protezy anatomiczne i protezy z zagęszczonym żelem, jakie są ich zalety w porównaniu z innymi protezami, czy ich założenie jest obarczone dodatkowym ryzykiem, jeżeli tak to jakim? Czy w związku z tym ich założenie w Twoim przypadku jest celowe, czy przyniesie Ci to jakąkolwiek dodatkową korzyść?
 11. Czym charakteryzują sie protezy teksturowane,  czym charakteryzują się protezy tzw. solne jakie mają zalety i wady?
 12. W jakim znieczuleniu będzie wykonywana operacja i ile potrwa?
 13. Jakie są wady i zalety poszczególnych dostępów do założenia protez (przez pachę, przez otoczkę, przez fałd podsutkowy, endoskopowo przez pępek), który z nich będzie najwłaściwszy dla Ciebie?
 14. Jakie są wady i zalety związane z założeniem protez pod gruczoł piersiowy bądź pod mięsień piersiowy, co będzie lepsze dla Ciebie?
 15. Jak wygląda opatrunek po operacji, czy będą założone dreny, jeżeli tak to na jak długo, kiedy będą zdjęte szwy, jak długo po zabiegu trzeba nosić stanik?
 16. Czy po operacji występuję dolegliwości bólowe, jeśli tak to jak długo i jak im zaradzić,  kiedy po zabiegu będzie można wrócić do normalnej aktywności życiowej (praca, seks, sport), kiedy będzie można podjąć stosunki seksualne, kiedy będzie można opalać piersi na słońcu lub w solarium?
 17. Jak często po operacji dochodzi do zaburzeń czucia w obrębie brodawek, kiedy następuje jego powrót, czy może ono nie powrócić?
 18. Jak często zdarzają się  powikłania (np. infekcja czy krwiak) po tego typu operacjach, jakie mogą być ich konsekwencje?
powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...