Kwestie do wyjaśnienia podczas konsultacji

 1. Na czym polega operacja, jakie stosuje się metody by zapobiec ponownemu obwiśnięciu skóry po zabiegu, jak będzie przebiegać blizna po operacji, czy tylko w pachwinie czy również na wewnętrznej powierzchni uda, jak daleko będzie sięgać?
 2. Czy po zabiegu może ulec zmianie zarys linii brzegowej włosów łonowych, czy wykonanie operacji może w niekorzystny sposób wpłynąć na wygląd tej okolicy?
 3. Czy plastykę ud można połączyć z odessaniem tkanki tłuszczowej z tej okolicy, czy nie lepiej byłoby w moim przypadku najpierw zrobić liposuction, a dopiero w drugim etapie, jeśli nie obkurczy się wystarczająco skóra, plastykę ud?
 4. Czy palenie papierosów może mieć niekorzystny wpływ na przebieg gojenia, jeżeli tak to jaki? Na jak długo przed i po zabiegu trzeba rzucić palenie, czy jeżeli nie jestem w stanie przestać palić chirurg zechce podjąć się operacji?
 5. Czy nadwaga może mieć niekorzystny wpływ na przebieg gojenia lub efekt kosmetyczny zabiegu, jeżeli tak to jaki ?
 6. Czy istnieje możliwość zobaczenia jak po pewnym czasie wyglądają blizny i jak zmienia się kształt ud na przykładzie zdjęć uprzednio operowanych pacjentek?
 7. W jakich rodzajach znieczulenia może być wykonana operacja, ile potrwa zabieg?
 8. Czy poddanie się plastyce ud wiąże się z dłuższym pobytem w klinice, jeżeli tak to jak długo to potrwa i jaka będzie opieka pooperacyjna w tym czasie?
 9. Jak wygląda opatrunek po operacji, czy będą założone dreny, jeśli tak to na jak długo, kiedy będzie można wziąć prysznic, kiedy będą zdjęte szwy?
 10. W jakim czasie po zabiegu nastąpi powrót do normalnej aktywności życiowej (praca, sport), kiedy będzie można podjąć stosunki seksualne, kiedy będzie można zacząć się opalać?
 11. Jak często po plastyce ud dochodzi do przerostu blizn lub powstania bliznowca, jeżeli potrzebna będzie korekcja blizny, to kiedy najwcześniej po zabiegu będzie można ją wykonać?
 12. Jak często po tego typu operacjach dochodzi do przedłużonego gojenia, jakie jest leczenie w takich sytuacjach i jak długo zazwyczaj trwa?
powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...