Kwestie do wyjaśnienia podczas konsultacji

 1. Na czym polega operacja , czy dotyczy tylko skóry i tkanki podskórnej czy również głębiej leżących: powięzi i mięśni, jak zmieni się po niej kształt brzucha, czy wpłynie ona na poprawę talii, czy ulegną zmniejszeniu biodra, jeśli nie to co można zrobić by poprawić kształt tych okolic? Czy można plastykę brzucha połączyć z liposuction, czy wiąże się to z dodatkowym ryzykiem? Jakim?
 2. Jaki przebieg będzie miała blizna po operacji, jak zmieni się położenie i kształt pępka (czy można je poprawić), czy można usunąć w trakcie zabiegu wszystkie rozstępy skóry w śród- i nadbrzuszu, czy będzie można usunąć blizny i rozstępy skóry w podbrzuszu jeśli takie istnieją przed operacją?
 3. Czy w trakcie operacji można wykonać plastykę przepukliny jeżeli istnieje taka konieczność, czy też wymaga to osobnej operacji wcześniej?
 4. Czy po operacji może ulec zmianie zarys górnej linii brzegowej włosów łonowych, czy wykonanie operacji może w niekorzystny sposób wpłynąć na wygląd tej okolicy, jeżeli tak to co można zrobić by tego uniknąć?
 5. Czy po operacji może zaistnieć potrzeba przetoczenia krwi, czy istnieje taka możliwość w miejscu gdzie odbędzie się zabieg?
 6. Czy istnieje możliwość zorientowania się w efektach operacji tj. zobaczenia jak po pewnym czasie wyglądają blizny i jak zmienia się kształt brzucha na przykładzie zdjęć innych pacjentek?
 7. Czy palenie papierosów może mieć niekorzystny wpływ na przebieg gojenia, jeżeli tak to jaki? Na jak długo przed i po zabiegu trzeba rzucić palenie, czy jeśli nie jesteś w stanie przestać palić chirurg w ogóle zechce podjąć się operacji?
 8. Czy nadwaga może mieć niekorzystny wpływ na przebieg gojenia lub efekt kosmetyczny zabiegu, jeżeli tak to jaki?
 9. Czy poród może zniweczyć w pewnym stopniu lub całkowicie efekty zabiegu?
 10. W jakich rodzajach znieczulenia może być wykonana operacja, jak długo potrwa zabieg?
 11. Czy poddanie się plastyce brzucha wiąże się z koniecznością dłuższego pobytu w klinice, jeżeli tak to jak długo to potrwa i jaka będzie opieka pooperacyjna w tym czasie? Jak wygląda opatrunek po operacji, czy będą założone dreny, jeżeli tak to na jak długo, kiedy będą zdjęte szwy?
 12. W jakim czasie po operacji będzie można wrócić do normalnej aktywności życiowej (praca, sport), kiedy będzie można podjąć stosunki seksualne, kiedy będzie można zacząć się opalać?
 13. Jak często po plastyce brzucha dochodzi do gromadzenia się płynu tkankowego (seroma) wymagającego punkcji? Ile to może potrwać?
 14. Jak często po tego typu zabiegach dochodzi do przedłużonego gojenia lub częściowej martwicy skóry w okolicach linii szwów i jakie mogą być tego konsekwencje, jakie jest leczenie w takich sytuacjach i jak długo zazwyczaj trwa?
 15. Jak często zdarzają się inne powikłania po plastyce brzucha? Jakie jest ich leczenie?
 16. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn celowa będzie korekcja blizny pooperacyjnej to kiedy najwcześniej po zabiegu będzie można ją wykonać?
powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...