Kwestie do wyjaśnienia podczas konsultacji

  1. Na czym polega operacja, gdzie będzie zlokalizowana blizna, czy w wyniku operacji może dojść do zmiany kształtu oka, jaki wpływ na wynik operacji ma położenie brwi?
  2. Czy w Twoim przypadku podczas operacji wycinana będzie tylko skóra czy również istnieje konieczność usunięcia innych tkanek (mięsień, tk. tłuszczowa), czy istnieje także potrzeba poprawy napięcia i zmiany kierunku dolnej powieki jeśli tak to w jaki sposób można tego dokonać?
  3. Czy za pomocą zabiegu można skorygować każdą asymetrię dotyczącą nadmiaru skóry na powiekach lub kształtu oka?
  4. Czy wykonanie operacji poprawi również wygląd okolicy bocznego kąta oka ( tzw. kurze łapki) lub górnej części policzka (przejście powieki dolnej w policzek)?
  5. Czy obecność licznych drobnych naczynek na powiekach można korygować podczas operacji, czy ma ona wpływa na jej ostateczny efekt, czy obecność permanentnego makijażu na powiekach ma jakiś wpływ na operację, gdzie wówczas zlokalizowana jest blizna?
  6. Czy przed operacją konieczna jest wizyta u okulisty, czy istnieją jakieś przeciwwskazania okulistyczne do wykonania zabiegu, czy pacjenci z wytrzeszczem gałek ocznych też mogą być operowani?
  7. Jak trwały jest efekt operacji, ile tego typu zabiegów można mieć w życiu?
  8. Jak długo utrzymują się zazwyczaj zasinienia i obrzęki, jak szybko po operacji zdejmuje się szwy, kiedy można będzie wrócić do pracy i życia towarzyskiego, kiedy będzie można wykonać pierwszy makijaż?
  9. Jak często dochodzi do niedomykalności powiek w wyniku nadmiernej resekcji skóry, jakie są sposoby leczenia tego powikłania, jakie są inne najczęstsze powikłania po plastyce powiek i jak często one występują?
powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...