Kwestie do wyjaśnienia podczas konsultacji

 1. Czy przed operacją trzeba będzie wykonać badania piersi, jeżeli tak to jakie?
 2. Na czym polega operacja, czy dotyczy tylko skóry, czy również gruczołu piersiowego, jak zmieni się po niej położenie brodawek, czy można w trakcie zabiegu zmniejszyć wielkość otoczek?
 3. Czy podczas zabiegu można skorygować różnicę wielkości piersi, czy zawsze po operacji piersi są dokładnie tej samej wielkości?
 4. Jakie są wady i zalety plastyki piersi pozostawiającej bliznę tylko wokół otoczki (z cięcia wokółotoczkowego), bliznę wokół otoczki i pionową (z cięcia pionowego) oraz plastyki pozostawiającej bliznę w kształcie odwróconej litery "T" (wokół otoczki, pionową i poprzeczną w fałdzie podsutkowym)? Czy można zastosować dowolną metodę w każdym stopniu obwisłości piersi ? Czym podyktowany jest wybór sposobu operacji w moim przypadku?
 5. Czy istnieje możliwość zorientowania się w efektach operacji tj. zobaczenia jak po pewnym czasie wyglądają blizny i jak zmienia się w wyniku zabiegu kształt piersi na przykładzie zdjęć innych pacjentek?
 6. Czy palenie papierosów może mieć niekorzystny wpływ na przebieg gojenia, jeżeli tak to jaki, na jak długo przed i po zabiegu trzeba rzucić palenie, czy jeśli nie jesteś w stanie przestać palić chirurg w ogóle zechce podjąć się operacji?
 7. Czy wykonanie operacji wpłynie w jakikolwiek sposób na możliwość karmienia piersią ?
 8. Jak trwałe są efekty operacji, od czego to zależy? Jak często po operacji dochodzi do ponownego opuszczenia się piersi, jakie są sposoby by zmniejszyć ryzyko wystąpienia takiej sytuacji, czy można mieć w życiu więcej niż jeden tego typu zabieg?
 9. W jakim znieczuleniu będzie wykonana operacja i ile potrwa?
 10. Jak wygląda opatrunek po operacji, czy będą założone dreny, jeżeli tak to na jak długo, kiedy będą zdjęte szwy, jak długo po zabiegu trzeba nosić stanik?
 11. W jakim czasie po zbiegu będzie można wrócić do normalnej aktywności życiowej (praca, sport), kiedy będzie można podjąć aktywność seksualną, kiedy będzie można opalać piersi na słońcu lub w solarium?
 12. Jak często po operacji dochodzi do zaburzeń czucia w obrębie otoczek, kiedy następuje jego powrót do normy, jak często zdarzają się trwałe zaburzenia czucia w tej okolicy?
 13. Jak często zdarzają się powikłania (np. krwiak, infekcja, opóźnione gojenie) po tego typu operacjach, jakie mogą być ich konsekwencje, jakie jest leczenie w takich sytuacjach?
 14. Jeżeli z jakichkolwiek powodów celowa będzie korekcja blizn pooperacyjnych to kiedy najwcześniej po zabiegu można jej dokonać?
powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...