Kwestie do wyjaśnienia podczas konsultacji

 1. W jakim wieku można najwcześniej dokonać korekcji kształtu nosa?
 2. Które elementy nosa można zmienić podczas operacji, jaki będzie to miało wpływ na kształt nosa? Czy możliwa jest jakaś wizualizacja efektu operacji np. symulacja komputerowa, jeśli tak to jaka jest jej zgodność z rzeczywistym wynikiem zabiegu?
 3. Gdzie zlokalizowane będą cięcia, czy tylko od wewnątrz w przedsionku nosa (metoda zamknięta) czy może w Twoim przypadku celowe jest również wykonanie dodatkowego cięcia na zewnątrz, na słupku nosa (metoda otwarta)? Jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań?
 4. Jeżeli dla osiągnięcia pożądanego przez Ciebie rezultatu konieczne będzie zastosowanie własnych tkanek celem powiększenia szkieletu (chrzęstnego lub kostnego) nosa to skąd one będą pochodzić? Z jakimi dodatkowymi konsekwencjami jest to związane?
 5. Jeśli w Twoim przypadku dla zaplanowanego celu niezbędne jest użycie implantu z tworzywa sztucznego to z jakim dodatkowym ryzykiem się to ewentualnie wiąże? Jakie rodzaje tworzyw sztucznych są stosowane w tym celu, jakie są wady i zalety?
 6. Jeżeli poza korekcją kształtu nosa w Twoim przypadku konieczna jest również poprawa jego drożności (np. poprzez wyprostowanie przegrody nosa bądź zmniejszenie małżowin nosowych) to czy można ten cel zrealizować podczas jednego zbiegu, czy też najpierw konieczna będzie operacja laryngologiczna?
 7. W jakim znieczuleniu wykonywana będzie operacja i jak długo potrwa?
 8. Czy po operacji konieczne będzie zatamponowanie przewodów nosowych, jeśli tak to na jak długo?
 9. Czy po operacji konieczne będzie założenie gipsu (lub innego materiału usztywniającego), jeżeli tak to na jak długo? Jak szybko po jego zdjęciu kości uzyskają pełną wytrzymałość na uraz?
 10. Jak długo po zabiegu utrzymują się zazwyczaj obrzęki i zasinienia wokół powiek, kiedy będzie można powrócić do pracy i życia towarzyskiego?
 11. Kiedy po zdjęciu gipsu mamy do czynienia z ostatecznym efektem operacji, dlaczego nie jest on widoczny od razu?
 12. Jakie są najczęstsze powikłania po tego typu zabiegach, jak często one występują, jakie jest ich ryzyko w Twoim przypadku?
 13. Jeżeli z jakichś przyczyn (np. niedostateczna zdaniem pacjenta korekcja) konieczna będzie powtórna operacja, to po upływie jakiego czasu będzie ją można najwcześniej wykonać?
powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...