Kwestie do wyjaśnienia

 1. Czy istnieją jakiekolwiek obiektywne (np. wiek) wskazania do liftingu, czy pytanie w jakim wieku powinno się wykonać tę operację ma w ogóle sens, czy istnieje jakaś granica wiekowa po przekroczeniu, której operacji tej nie należy lub nie można wykonywać?
 2. Na czym polega operacja, czy będzie dotyczyć tylko skóry, czy również głębiej leżących tkanek, jeśli tak to jakie są tego zalety i wady, które elementy twarzy ulegną korekcji, a które nie, czy znikną po niej wszystkie zmarszczki, w jakim znieczuleniu można ją wykonać, jak długo będzie trwała?
 3. Czy palenie papierosów może mieć niekorzystny wpływ na przebieg gojenia, jeśli tak to jaki, na jak długo przed i po zabiegu trzeba odstawić papierosy, czy jeśli nie jesteś w stanie przestać palić chirurg w ogóle zechce podjąć się operacji?
 4. Jakiego efektu można się spodziewać po operacji, czy po zabiegu rozprostują się całkowicie bruzdy (fałdy) nosowo-wargowe i zmarszczki wokół ust, jeśli nie to w jaki sposób można poprawić wygląd tych okolic?
 5. Czy w Twoim przypadku celowe jest poddanie się również jakimś procedurom dodatkowym (np. plastyce powiek lub przeszczepowi tkanki tłuszczowej lub odessaniu tkanki tłuszczowej z podbródka), jaką korzyść możesz z tego odnieść, czy zabiegi te można połączyć z zasadniczą operacją, czy też trzeba będzie je wykonać osobno, jeśli tak to w jakim czasie?
 6. Którędy będzie biegła blizna po operacji, czy będzie bardzo widoczna, czy po zabiegu może się zmienić zarys linii brzegowej włosów w okolicy skroni (baki) i na potylicy, czy może dojść do zniekształcenia płatka ucha (wydłużenia i przyrośnięcia), jakie są metody by takiej sytuacji uniknąć?
 7. Jak będzie wyglądał opatrunek po operacji, jak długo trzeba będzie go nosić, kiedy najwcześniej można umyć głowę?
 8. Jak długo po zabiegu będą się utrzymywać zasinienia i obrzęki, kiedy będą zdjęte szwy, kiedy będzie można wrócić do pracy i życia towarzyskiego, kiedy będzie można wykonać pierwszy makijaż? Czy po operacji należy unikać słońca, jeżeli tak to na jak długo?
 9. Jak długo utrzymuje się efekt operacji i od czego to zależy, ile takich operacji można mieć w życiu?
 10. Czy często po operacjach tego typu zdarzają się krwiaki, czy może to mieć wpływ na ostateczny efekt zabiegu, co robić żeby zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia?
 11. Jak często dochodzi do uszkodzenia gałązek nerwu twarzowego przy tego typu operacjach, jakie są tego konsekwencje, jak leczy się takie powikłanie?
 12. Jakie mogą być inne powikłania, jak często się one zdarzają?
powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...