Skrót informacji

Optymalna kandydatka: pacjentka ze zmianami posłonecznymi - hiperpigmentacją, nadmiernym rogowaceniem skóry lub płytkimi zmarszczkami. Za pomocą lasera możliwe jest też usuwanie drobnych pajączków naczyniowych (rozszerzonych naczynek występujących typowo na nosie policzkach oraz nogach)

Niezbędne badania przedoperacyjne: nie są wymagane żadne badania.

Rodzaj znieczulenia: na ogół nie jest potrzebne żadne znieczulenie, niekiedy stosowane jest znieczulenie miejscowe.

Czas trwania zabiegu: 5-60 min. w zależności od rozległości obszaru skóry poddanemu laseroterapii.

Pobyt w klinice: pacjentki opuszczają klinikę po zabiegu.

Rekonwalescencja: na ogół już po kilku- kilkunastu godzinach nie ma widocznych śladów przeprowadzenia zabiegu, rzadziej niewielkie zaczerwienienie i wysuszenie skóry ustępujące w ciągu kilku dni. Okolice poddane foto odmładzaniu nie powinny być opalane i poddawane zabiegom kosmetycznym przez okres 3-4 tygodni.

  • Powrót do pracy: wykonanie zabiegu nie zaburza normalnej aktywności zawodowej

Kontrole po zabiegu: zalecana jest wizyta kontrolna po tygodniu - nie jest ona jednak konieczna.

Efekty operacji: zależne od rodzaju skóry i trybu życia. Po wykonaniu kilku zabiegów efekt jest długotrwały - kilkuletni.

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...