Coraz większe piersi u kobiet?

6-10-2011

Wyniki ostatnich badań statystycznych wskazują na wzrost średniej wielkości piersi u kobiet. Co więcej wydaje się, że zjawisko to ma zasięg ogólnoświatowy i nie jest związane wyłącznie ze zwiększonym odsetkiem osób otyłych w populacji. Cytowane wyniki pochodzą głównie z danych statystycznych zbieranych przez producentów bielizny damskiej, W wielkiej brytanii firma Rigby i Peller wypuściła ostatnio na rynek stanik o największym w historii swojego istnienia rozmiarze miseczek (N).

Jakkolwiek wiele kobiet bardzo dobrze czuje się z dużymi piersiami, a nawet jest dumna z ich rozmiarów to nierzadkie są również przypadki, w których duże piersi są przyczyną dolegliwości ze strony kręgosłupa i powodem do gorszej samooceny. Bardzo duże piersi mogą również utrudniać aktywne uprawianie sportu, szybko też tracą ladny kształt. operacja zmniejszenia piersi pozwala nie tylko na zredukowanie wielkości piersi i związaną z tym poprawę funkcjonowania, ale również na przywrócenie ich ladnego ksztaltu. Co ciekawe jej koszt jest w Polsce mniejszy niż powiększenia piersi mimo,iż jest ona bardziej skomplikowana (decydujący wpływ na cenę ma tu koszt samych implantów w przypadku powiększenia piersi.

Na koniec należy powiedzieć, że pomimo cytowanych danych statystycznych i niedogodności związanych z posiadaniem bardzo dużego biustu to wlaśnie powiększenie piersi jest najczęściej wykonywaną operacją estetyczną na całym świecie, co przemawia za tym, że za małe piersi są dla kobiet większym utrapieniem niż za duże.

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...