Mity dotyczące laseroterapii

Posiadamy najlepszy, najskuteczniejszy sprzęt laserowy.

W chwili obecnej nie istnieją żadne przekonujące dowody na absolutną wyższość jednych systemów laserowych używanych do laseroterapii nad drugimi. Wszystkie z nich należy traktować alternatywnie. Ponadto trzeba sobie zdawać sprawe, że sprzęt laserowy podobnie jak komputerowy staję się szybko przestarzały. Tylko wysokie kompetencje personelu i stałe udoskonalanie bazy sprzętowej pozwala na uzyskiwanie bardzo dobrych rezultatów.

Zabiegi wykonywane za pomocą lasera są naj (najskuteczniejsze, najlepsze, najbezpieczniejsze itp.).

Laser (taki czy inny) to nie panaceum.

Fotodepilacja jest całkowicie bezbolesna

Jakkolwiek większość osób dobrze znosi zabieg i nie wymaga żadnego znieczulenia stwierdzenie, że jest on bezbolesny jest nieprawdziwe. Działanie lasera na skórę powoduje zawsze pewien dyskomfort, w rzadkich zaś wypadkach dolegliwości bólowe wymagające stosownego znieczulenia. Najmniejszy dyskomfort powodują urządzenia typu IPL.

Permanentna depilacja, 100% trwałość, 0% odrastania włosów.

Powyższe sformułowania w świetle wyników dostępnych w chwili obecnej badań naukowych są nadużyciem.

Każdy tatuaż można całkowicie usunąć za pomocą lasera.

Nieprawda. Możliwość uzyskania dobrego efektu kosmetycznego usunięcia tatuażu za pomocą lasera zależy od wielu czynników, przede wszystkim od rodzaju użytego barwnika i głębokości na jaką został wprowadzony. Często zdarza się, że tatuaż pozostaje tyle, że wygląda na rozmyty lub wyblakły. Dotyczy to zwłaszcza tatuaży wykonanych nieprofesjonalnie (głęboko) oraz tatuaży pourazowych.

Lasery biostymulacyjne mają znakomicie poprawiają gojenie i wygląd blizn

Nieprawda. W zasadzie nie ma publikacji naukowych potwierdzających korzystny wpływ tzw. laserów biostymulacyjnych. Do wszelkich tego typu stwierdzeń należy podchodzić z dużym krytycyzmem.

powrót góra

Artykuł miesiąca

Większość informacji, które zbieramy o otaczającym nas świecie, uzyskujemy przy pomocy zmysłu wzroku. To, co widzimy w ponad 80% decyduje o tym jak postrzegamy inne osoby. Podczas rozmowy zwykle próbujemy nawiązać kontakt wzrokowy, dlatego pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd i...